Spot Emlak
 • Müşteri Hizmetleri: 0850 303 68 99

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

 • Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu,satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 • Kullanıcılar, gayrimenkul satın almak, Kiralamak için özelliklerini kayıt ettikleri formun üye emlak ofislerine yönlendirilmesi ile ilgili hizmet bedeli olarak hiçbir ücrete tabi olmayıp, aksi bir durumda da bir ücret talep edemezler. İş bu sözleşme 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
 • Üye emlak ofisleri, Spotemlak.com üzerinden hizmet almaya başladıkları andan itibaren,spotemlak.com üyeleri sayılır. Üyelik ücretleri altı aylık ve bir yıllık olmak üzere spotemlak.com’un anlaşmalı olduğu İYZİCO BDDK lisanslı ödeme alıcı kurum tarafından tahsil edilir
 • Satın alınan her bir üyelik 180 günlük veya 365 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile üyelikleri devam eder. Üyeler sözleşmeyi bu süreler içinde tek taraflı olarak sona erdiremezler...
 • Satın alınan üyelik eksiksiz ve belirtilen niteliklere uygun ve bilgilerle kayıt edilmek zorundadır.
 • Satın alınan üyelik mücbir sebepler ve olağan dışı durumlar hariç süre bitimine kadar, üyeye en çok SINIRSIZ en az 5 ALICI - 5 SATICI talep formu iletilmediğinde üyenin ödediği hizmet bedeli 7 iş günü içinde iade edilir.Bunu şimdiden spotemlak.com kabul beyan taahhüt eder.
 • KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:
  Spotemlak.com tarafından Üyelik onaylandıktan sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan üyelik bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından ödenmez ise, Spotemlak.com üye emlak ofisinin üyeliğini otomatik olarak iptal eder.
 • ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜYELİK HİZMETİ SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:
  Spotemlak.com’un öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa( İnternet kesintisi, ağırlaşması, doğal afet, savaş durumunda spotemlak.com’un bulunduğu ana bilgisayar ağının çökmesi olarak belirlenmiştir) ve üyelik süresinde teslim edilemez ise, durum üyelik başvurusu yapana bildirilir. Emlak ofisi üyeliğini engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Emlak ofisi mücbir sebeplerden dolayı üyelik iptal edemez;
 • CAYMA HAKKI
  Emlak ofisi satın aldığı üyeliğin teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, Spotemlak.com’a aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin üyeliğini reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 • SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

  ŞİRKET:

  ADI/UNVANI:

  ADRES:

  EPOSTA:

  TEL:

  FAKS:

 • CAYMA HAKKININ SÜRESİ:
  Emlak ofisi, satın aldığı hizmeti bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı (üyeliliğin başladığı) tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.
 • Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan geri ödemelerde banka komisyon masrafları Üye Emlak ofisine aittir.
 • CAYMA HAKKININ KULLANIMI:
  Kişiye veya Emlak ofisine teslim edilen hizmet bedeli üyelik faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen üyelik iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
 • TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI
  Emlak ofisi , ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini Emlak ofisinden talep edebilir
 • ÖDEME VE TESLİMAT
  Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, HalkBankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz. Hesap bilgisi başvuruda gönderilecektir. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

Spot Emlak Bilgi Paylaşım Portalı